Løb med på årets sidste dag

Traditionen tro løber vi årets sidste kilometer sammen –  tag gerne familien med.

Til årets nytårsløb byder vi på 5 km og 10 km, som vi løber sammen i tempo 5:45-6:00/km. Der er fokus på at hygge og have kræfter tilbage, når vi er færdige.

  • Hvis du vil løbe 10 km, er der start kl. 10 – kom tidligere, så du er klar. Efter 5 km er vi tilbage ved klubhuset, hvor der er forfriskninger, og vi tager flere med
  • Hvis du vil løbe 5 km er der start fra klubhuset kl. cirka 10:30 –  kom tidligere, så du er klar, når 10 km løberne kommer tilbage fra deres første 5 km. Vi løber de 5 km sammen.

» Se fotos fra nytårsløbet 2018

Vi er tilbage omkring kl. 11:00 – så ryger champagnepropperne, og vi får kransekage og ønsker hinanden godt nytår!

Ønsker du at løbe længere end de 10 km, så start gerne før og mød os, så du løber rmed fra start kl. 10. Lav aftaler i vores Facebook-gruppe.

» Tilmelding er vigtigt, så vi får købt ind i de rigtige mængder! Husk derfor også at angive, hvor mange I kommer. Der er sidste frist for tilmelding lørdag den 28. december kl 12.