KVIK TRI TEAM i krig – kæmp for dine klubkammerater i Løbe-Stratego

Der bydes op til åben krig i KVIK TRI TEAM!

Slaget skal stå torsdag den 5. november kl. 17:30, hvor vi holder klubaften med kamp og kvalitetstid med start i Klubhuset.

Efter en spændende sæson, hvor mange har vundet personlige sejre; hvor vi har kæmpet sammen, støttet hinanden og heppet i rigtig KVIK TRI TEAM ånd er det nu tid til et lille opgør. Opgøret er samtidig en anderledes måde at træne på, som kan ryste os endnu mere sammen!

Vi deler os op i to lejre, og så er der ellers borgerkrig – til flagene falder.

Efter endt kamp og bad, er det tid til forsoning i klubhuset, hvor vi får mulighed for at diskutere slagets gang, mens vi spiser middag sammen. Det er tilladt at medbringe våben som løbesko, pandelampe og krigsmaling. Vel mødt!

» Meld dig til senest mandag den 2. november.

HUSK i øvrigt, at svømmetræningen er aflyst her i uge 42 pga. efterårsferie. Men der er masser plads til vores løbe- og svømmetræning. Benyt dig at tilbuddet, og husk reflekser og lygter, når du cykler.
Du kan også melde dig til vores spinningevent den 31. oktober, mens du alligevel sidder der og savner kloren…