Klubaften: Intro for nye medlemmer og præsentation af ny cheftræner

Indlæser kort...

Date/Time
Date(s) - 03/03/2016
18:30 - 20:30

Location
Klubhuset (Kastrup svømmehal)

Category(ies)


Program for aftenen:

18:30-19:00   Intromøde for nye medlemmer – Nye medlemmer får her mulighed for at hilse på bestyrelsen og høre mere om, hvad klubben tilbyder.

19:00-19:09   Pause

19:10-20:30   Vores nye cheftræner Andreas Borch  vil præsentere sig selv og komme med ideer for vores træning. Andreas vil også gerne høre ønsker fra medlemmerne.

Andreas skriver:

“Hej alle sammen.

Jeg startede med triatlon i 1995 i Svendborg, og jeg har siden 2006 været aktiv som triatlontræner for atleter på alle niveauer. Gennem min tid som aktiv triatlet har jeg blandt andet været på landsholdet som OL aspirant. Efter min tid på landsholdet, har jeg haft fokus på halv og hel jernmandsdistancen, hvor jeg har opnået topplaceringer nationalt og internationalt. Jeg har altid været en del af en klub og brugt denne i min daglige træning. Alt hvad jeg har skrabet sammen af erfaringer, bruger jeg i mit virke som træner i dagligdagen, og jeg vil ligeledes bruge det til at skabe et endnu bedre træningsmiljø og sammenhold i jeres klub.

Jeg glæder mig til at komme i gang med mit arbejde som cheftræner i KVIK TRI TEAM, og jeg glæder mig til at lære jer alle at kende.

De bedste hilsner
Andreas”

Bookings

Du skal være logget ind for at kunne tilmelde dig denne event

Tilmeldte
  • Hanne Jacobsen
  • Sofie Dorthea Andersen
  • Charlotte Hvid Olavsgaard
  • Karola Hansen
  • Carsten Selmann
  • Lars Kudsk
  • KVIK TRI TEAM
  • Daniel Bojsen
  • Sascha Nicholsen
  • Kim Nicholsen
  • Jonas Nordstrøm Schwartz
  • Trine Thunbo Rivold
  • Simon Andersen
  • Charlotte Fischer Holm
  • Francisco Hygom
  • Alex Zinde