 |
Brødtekst |
Hej alle medlemmer af KVIK Tri Team.
I forbindelse med Challenge CPH har Amagerbladet lovet at bringe en før/efter artikel om vores klub der stiller men 18 deltager og 2-3 hold. Dette er en super eksponering af klubben og til artiklen kommer en fotograf og tager nogle billeder onsdag d.28 kl.17:30. Har lavet aftalen så der kan svømmes efterfølgende kl.18 på Challenge ruten hvis man vil. Hvis du skulle være i tvivl hvor vi mødes så klik på link (copy/paste hvis det ikke fungere) Vi træner fra jollebroen se kort. ca midt i på indersiden af lagunen. link tryk her
Hvis du skal ud og løbe eller cykle den dag så læg turen forbi helst i klubtøj så vi kan få nogle fede billeder. af de tre sportsgrene.
Hvorfor dette iniviativ? Klubben kunne godt blive noget større således vi kan få ting som fast løbetræner, gode svømmetræningstider, fordrag, sjove events og sidst men ikke mindst.. flere medlemmer at træne med.
Håber meget i vil støtte op og bruge den ½time som forhåbentligt giver meget mere tilbage.
Power on Per KVIK Tri Team |